
Rast prihoda u prvom tromjesečju u M+ povezuju s organskim rastom i akvizicijom većinskog udjela u njemačkoj kompaniji Invitel i njenim podružnicama, a iznose i rezultate poslovanja za 2021., koju su završili sa 794 milijuna kuna prihoda ili 12 posto više nego 2020. godine. EBITDA je u 2021. porasla na 150 milijuna kuna, i to sa 127 milijuna kuna koliko je bila u 2020., iznose na upit iz te tvrtke.
"Poslovanje u 2021. obilježio je snažan organski rast koji se nastavio i u prvom tromjesečju 2022., značajno pojačan akvizicijom Invitela sa sjedištem u Njemačkoj. Sinergijom i integracijom nove članice, u tekućoj godini planiramo dodatno ojačati volumen poslovanja, a Njemačka će postati naše najveće pojedinačno tržište prema prihodima, što je ujedno i željeni ishod naše strategije pozicioniranja za njemačko govorno područje", naglašava uz rezultate predsjednik Uprave M+ Grupe Darko Horvat. Važnim događajem u 2021. označava i njihovu, kako kaže, uspješnu sekundarnu ponudu dionica, koja je pokazala da je domaće tržište kapitala spremno uložiti u kvalitetne vrijednosnice te vjeruje da će rezultatima i rješenjima i dalje biti prisutni na tom tržištu kroz "zanimljiva izdanja". "Zbrojeni rezultati poslovanja M+ Grupe i nove akvizicije Invitela za proteklu godinu govore nam da u 2022. možemo očekivati više od milijardu kuna prihoda", poručio je Horvat. Iz te Grupe napominju i da trenutno provode statusno restrukturiranje svojih operativnih kompanija pod brendom M+, a s ciljem objedinjavanja segmenta na međunarodnoj razini pod zajedničkim brend nazivom M+ Group. Prošle su godine (2021.) proveli i akviziciju preostalih 49 posto poslovnih udjela u beogradskoj Trizmi, čime je M+ Grupa postala jedini vlasnik, a i dalje razmatraju više potencijalnih akvizicija, čijom bi se realizacijom ojačali položaj na tržištima zapadne Europe, dodaju iz M+. Napominju i da imaju novih klijenata iz sektora obnovljivih izvora energije, upravljanja ugljičnim emisijama i energetske tranzicije, te da su se vezali i uz industrije budućnosti.
M+ Grupa je hrvatska kompanija u vlasništvu privatnih ulagača, svih obveznih mirovinskih fondova u Hrvatskoj, više dobrovoljnih mirovinskih i privatnih investicijskih fondova te Mid Europa Partnersa, vodećeg investicijskog fonda za ulaganja u središnju i istočnu Europu sa sjedištem u Londonu. Kao vodeći europski pružatelj BPTO usluga (Business Process and Technology Outsourcing – eksternalizacija poslovnih procesa i tehnologije), sa sjedištem u Zagrebu, M+ Grupa operativno posluje u dvanaest zemalja, gdje zapošljava oko 11 tisuća ljudi. Uz Hrvatsku, rade i u Njemačkoj, Sloveniji, Bosni i Hercegovini, Srbiji, Turskoj, Gruziji, Rumunjskoj, Mađarskoj, Španjolskoj, Ujedinjenom Kraljevstvu i SAD-u, a iz te tvrtke ističu i da su tijekom proteklih pet godina realizirali 15 akvizicija i osigurali diverzificiran portfelj klijenata koje čine vodeći europski i svjetski telekomi, financijske, tehnološke, energetske, logističke i kompanije za elektroničku trgovinu te kompanije u sektoru robe široke potrošnje.
ZAGREB, 8. lipnja 2026. (Ministarstvo rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne politike) - Na početnoj konferenciji predstavljen je Projekt „Uvođenje sustava obvezne elektroničke evidencije radnog vremena i podizanje razine svijesti o dobrobiti prijavljenog rada“. Projekt predstavlja jednu od ključnih aktivnosti usmjerenih na jačanje informiranosti te podizanje svijesti poslodavaca, radnika i šire javnosti o štetnosti neprijavljenoga rada te dugoročno jačanje zakonitosti poslovanja i učinkovitije suzbijanje neprijavljenoga rada u Republici Hrvatskoj.
SPLIT, 9. lipanj 2026. (Hina) - Splitsko-dalmatinska županije dodijela je u utorak 60 ugovora o potporama za rješavanje stambenog pitanja mladim obiteljima u ruralnim područjima, s jednim ili više djece, u vrijednosti od 696.000 eura.
Zagreb, 9. lipnja 2026. (Hina)ZAGREB, 9. lipnja 2026. (Hina) - Ukupan izvoz Republike Hrvatske u prva četiri mjeseca ove godine, prema prvim podacima koje je u utorak objavio Državni zavod za statistiku iznosio je 9,1 milijardu eura što je 10,8 posto više nego u istom lanjskom razdoblju, a uvoz je istovremeno povećan za 4,7 posto, na 15,9 milijardi eura.
ZAGREB, 8. lipnja 2026. (Hrvatska obrtnička komora) - Predstavnici Hrvatske obrtničke komore održali su sastanak s predstavnicima Ministarstva financija predvođenima potpredsjednikom Vlade Republike Hrvatske i ministrom financija Tomislavom Ćorićem, na kojem su predstavili ključne primjedbe i prijedloge Hrvatske obrtničke komore vezane uz najavljene mjere koje se odnose na paušalne obrtnike. U ime Hrvatske obrtničke komore sastanku su prisustvovali predsjednik Dalibor Kratohvil, glavna tajnica Violeta Jelić i predsjednica Sekcije računovođa Hrvatske obrtničke komore Đurđica Mostarčić.
ZAGREB, 8. lipnja 2026. (Hina) - Hrvatski zavod za mirovinsko osiguranje (HZMO) krajem svibnja 2026. u evidenciji je imao 1.780.476 osiguranika, što je za 16.652 ili 0,94 posto više u odnosu na isti lanjski mjesec, pokazuju prvi podaci tog zavoda objavljeni u ponedjeljak.