21.12.2021 10:29
ZAGREB, 20. prosinca 2021. (Hina) - Hrvatska M+ Grupa (Meritus ulaganja) preuzela je većinski udio u njemačkoj kompaniji Invitel i njenim ovisnim društvima, izvijestila je M+Grupe u ponedjeljak.
Preuzimanjem M+ Grupa potvrđuje poziciju vodećeg nezavisnog pružatelja BPTO (Business Process and Technology Outsourcing – eksternalizacija poslovnih procesa i tehnologije) usluga s brojem zaposlenih koji sada premašuje deset tisuća, kaže se u priopćenju M+ Grupe. Invitel zapošljava oko 1.500 ljudi i ostvaruje oko 45 milijuna eura prihoda na godinu. Ako se gledaju poslovni rezultati za 2020. godinu, M+ Grupa s novom akvizicijom prelazi godišnji prihod od milijardu kuna. Nakon najnovije akvizicije M+ Grupa posluje na 35 lokacija u Europi i Americi. 

U ljeto ove godine M+ Grupa je sekundarnom javnom ponudom dionica prikupila 105 milijuna kuna od institucionalnih ulagača, fizičkih i pravnih osoba. Tada je najavljeno je kako će prikupljeni kapital, među ostalim, koristiti za rast i akvizicije na razvijenim tržištima. Predsjednik Uprave M+ Grupe Darko Horvat izjavio je kako akvizicijom Invitela M+ Grupa stječe klijente iz novih sektora u kojima do sada nije bila prisutna, a to su kompanije koje se bave energetikom, obnovljivim izvorima te tehnologijom niskougljične tranzicije i smart homea. M+ Grupa je kompanija u vlasništvu privatnih ulagača, svih obveznih mirovinskih fondova u Hrvatskoj, više dobrovoljnih mirovinskih i privatnih investicijskih fondova te Mid Europa Partnersa, vodećeg investicijskog fonda za ulaganja u središnju i istočnu Europu sa sjedištem u Londonu. Kompanija ima sjedište u Zagrebu, a operativno posluje u deset zemalja. Uz Hrvatsku, tu su još i Njemačka, Slovenija, Bosna i Hercegovina, Srbija, Turska, Rumunjska, Mađarska, Ujedinjeno Kraljevstvo i SAD. Poslovno djeluje na tržištima Europske unije i sjeverne Amerike. Zadnjih pet godina M+ Grupa je realizirala 15 akvizicija.

FinancijeZAGREB, 11. lipnja 2026. (Hina) - Hrvatska investicijska grupacija Bosqar Invest izvijestila je u četvrtak da je odredila konačnu cijenu novih dionica u okviru aktualne sekundarne javne ponude (SPO), koja će iznositi 25,5 eura po jednoj novoj dionici.

LUDBREG, 11. lipnja 2026. (Hina) - Ludbreg je jedini grad iz Varaždinske županije koji je ostvario sredstva iz poziva za razvoj zelene infrastrukture u urbanim područjima, a za projekt uređenja devet urbanih točaka odobreno mu je nešto više od dva milijuna eura bespovratnih sredstava, objavljeno je u četvrtak.

ZAGREB, 12. lipnja 2026. (Hina) - Prosječna mjesečna isplaćena neto plaća po zaposlenome u pravnim osobama u Gradu Zagrebu za ožujak ove godine iznosila je 1.790 eura, što je nominalni rast za 2,1 posto u odnosu na veljaču i porast za 6,7 posto u odnosu na ožujak 2025., pokazuju podaci gradskog statističkog ureda.

ZAGREB, 10. lipnja 2026. (Hrvatska agencija za malo gospodarstvo, inovacije i investicije) - HAMAG-BICRO i ove godine pruža podršku hrvatskim inovativnim poduzećima kroz dodjelu vaučera u iznosu do 3.350 EUR za angažman stručnjaka u svrhu izrade projektne prijave za natječaj Eurostars 3 (Call 11). Rok za prijavu za vaučere je 8. srpnja 2026.g.

ZAGREB, 10. lipnja 2026. (Hina) - Ministarstvo prostornoga uređenja, graditeljstva i državne imovine donijelo je 72 Odluke o financiranju projekata za zelenu infrastrukturu u urbanim područjima, vrijednim 131 milijun eura, koji su u srijedu podijeljene jedinicama lokalne samouprave.